PH120P s piezosirénou

Požární hlásič PH-120P je určen k vyhlášení poplachu při zvýšení okolní teploty snímače nad 120°C. Řídící elektronika ve voze vyhodnocuje dva snímače teploty, které jsou umístěné v motorové části vozu. Elektronika signalizuje zvýšení teploty v motorovém prostoru dvěma způsoby. Přerušovaně spíná kontrolku na palubní desce řidiče a přerušovaně spíná interní piezosirénu v jednotce. Sirénu lze v době poplachu vypnout po potvrzení od řidiče (signalizaci kontrolky nelze vypnout). Potvrzení řidič provede vypnutím a znovu zapnutím klíčků. Siréna je vypnutá, ale kontrolka stále přerušovaně bliká. Požární hlásič přestane signalizovat zvýšení teploty teprve tehdy, když dojde k poklesu teploty pod 115°C a k odpojení a připojení klíčků.

Jestliže vůz nemá zapojené klíčky a dojde k překročení teploty v okolí snímače nad 120°C, potom sepne elektronika přerušovaně vnitřní piezosirénu ( kontrolka je vypnutá).

Vnitřní piezosirénu lze ovládat externím signálem (siréna nepřerušovaně píská - když vstup je přizemněn).

Testování elektroniky: zkratujte vodiče ze snímače teploty (modrý a zel/žlutý). Jednotka začne signalizovat překročení teploty. Nesmíte zkratovat vodič hnědý a (modrý, zel/žlutý)!!!